Zegarki Baracka Obamy

Choć prezydent Stanów Zjednoczonych do biednych raczej nie należy to przez bardzo długi okres w swej kadencji nosił zegarek za ok.320$. O jakim zegarku mowa? Jest to JGC6500 Chronograph czyli po prostu zegarek Secret Service. Posiada on logo Secret Service na tarczy, japoński mechanizm a całość złożona została w fabryce w Chinach. Cieszy się niezwykłą popularnością wśród fanów ze względu na cenę i fakt, że sam prezydent nosił właśnie taki czasomierz.

W karierze politycznej Baracka Obamy nie brakuje także innych, znacznie droższych zegarków. W większości są to modele firmy TAG-Heuer. W tej kolekcji znajdują się także m.in. Series 1500 Two-Tone Divers oraz Highgear Enduro Compass.

 

 

Najbardziej zadziwiający jest fakt, że prezydent w momencie elekcji na głowę jednego z największych mocarstwa na świecie otrzymał od Szwajcarskiej firmy Vulcain zegarek za blisko 20tys. zł. Tarcza Vulcain Anniversary – bo o nim mowa – została wykonana z 18-karatowego złota, koperta zaś ze stali szlachetnej. Ma wbudowany alarm mimo, że jest to konstrukcja w pełni automatyczna. Wzrok przyciąga półotwarta tarcza odsłaniająca część mechanizmu. Firma Vulcain od 60 lat prezentuje każdemu nowo wybranemu prezydentowi USA jeden ze swoich zegarków. Edycja dla Obamy została ograniczona do 150 sztuk.

 

Specyfikacja Vulcain 180128.177:

  • Mechanizm automatyczny Cricket Calibre V-18
  • Szafirowe szkło
  • Pasek ze skóry aligatora
  • Tarcza wykonana z 18-karatowego złota
  • Koperta ze stali szlachetnej (średnica 42mm)
  • 20-sekundowy alarm
  • Wodoszczelność 50m

 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia zegarków z kolekcji Baracka Obamy:

TAG-Heuer Series 1500 Two-Tone Divers Highgear Enduro Compass

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *