Basel 2011: Seiko Sportura

W zeszłym roku Seiko przedstawiło w swojej odsłonie dświeżoną, cenioną linie Sportura,w której skład wchodzą trzy divery i sześć chronografów.Biorąc pod uwagę koperty, mamy dwa zegarki w różnych wersjach kolorystycznych i opcjach pasek/bransoleta. Jak na tą markę przystało, spotkamy się z solidnymi kwarcowymi werkami, z których firma Seiko jest bardzo znana.

Przedstawiony nowy model, to kwarcowy zegarek, w którym połączono mechanizm chodu zegarka z mechanizmem dźwigniowym stopera wraz z alarmem na znanym i sprawdzonym mechaniźmie 7T62. Na tarczy klasyczne dla tego werku ułożenie – licznik minutowy, sekunda czasu bieżącego i mała tarcza dla alarmu.Warto zwrócić uwagę na bardzo ładną czcionkę cyfr i ich efektywne wykończenie – część jest matowa biała, część srebrna.Wspaniały wygląd nowej koperty, która jest wodoszczelna do 10ATM, z zakręcaną koronką, posiada w sobie coś z o wiele droższej serii Ananta – doskonale wyprofilowane uszy, wykończone na błysk, z matowymi elementami.Z ostrymi liniami doskonale korespondują przyciski chronografu w kształcie stożka, co podkreśla jakość marki. Trzeba przyznać, że dużym plusem jest szafirowe szkło z antyrefleksem. Dobrze dopasowany do koperty pasek w sportowym stylu wieńczy całość – dostępne są też wersje na bransolecie, a także czarne, pokryte PVD – wtedy również koperta jest w czerni. Za nie długo fani drużyny piłkarskiej FC Barcelona zobaczyć będą mogli reklamy Sportury z udziałem gwiazd Barcy, bo Seiko podpisało trzyletni kontrakt z tą właśnie grupą.

 

 

Świetnie prezentuję się najnowszy zegarek nurkowy Seiko z serii Sportura. Idealny zegarek dla tych, którzy marzą o driverze Marinemaster lub Grand Seiko. Nowy zegarek wyraża w sobie wszystko jak na model nurkowy Seiko przystało.W tym modelu dostajemy dodatkowo pierścień nurkowy oraz zakręcany przycisk, umieszczony tuż przy osłoniętej zakręcanej koronce. Umieszczona na środku tarczy faktura przypomina kultowy model „Samurai”. W dostępnej ofercie są też wersje na pasku poliuretanowym oraz wersja z pierścieniem bez pokrycia PVD i jasną wskazówką minutową. Wodoszczelność jest na poziomie 200M i jak w każdym zegarku Seiko, z dopiskiem „Diver’s 200m” – oznacza to, że model ten spełnia normy ISO. Zegarek posiada także wzmożoną ochronę antymagnetyczną, na poziomie 4800 A/m. Nowy Seiko jest zasilany mechanizmem kinetic – w tym przypadku kaliber 5M62. kwarcowy mechanizm napędzany przez akumulator ładowany poprzez wahnik, wyglądem zbliżony do tego jak w zegarkach automatycznych.