Basel 2012: Rado D-Star 200

 

Tegoroczna nowa kolekcja Rado D-Star – skupia swą uwagę na zegarkach dla nurków – liczy dwa nowe modele: z chronografem i z trzema wskazówkami.

Rado w swej nowej kolekcji ukazała dziesieć dostępnych wariantów różniących się między sobą przede wszystkim kolorem tarczy (niebieski, szary lub czarny) i barwą ceramicznego pierścienia lunety. Bezel zegarka jest bardzo cienki obraca się w jednym kierunku się w jednym kierunku. Nad okienkiem daty – które w modelu z trzema wskazówkami znajdziemy na godz. 3, a w modelu z chronografem na godz. 6 – umieszczono kojarzoną głównie z zegarkami Rolexa „lupkę” wtopioną w szafirowe szkiełko. Nakładane indeksy w kolorze stali lub złota, pokryto – podobnie jak wskazówki godzinową i minutową – substancją świecącą.

Wersja z chronografem na tarczy posiada totalizator 30-minutowy (na godz. 3) oraz małą sekundę (na godz. 9). Przyciski stopera mają przyjemny kształt i dobrze komponują się z kopertą.

Zegarki Rado D-Star 200 są wodoszczelne do 200m dostarczane są na bransolecie ze stali, ze stali z częścią ogniw wykonanych z ceramiki lub na kauczukowym pasku. Dotychczas producent nie ujawnił średnicy tarczy zegarka, ale można się spodziewać, że będzie to około 42 – 44mm.