DS Podium Valgranges Automatic – C001.614.16.087.00

 

Imponująca deklaracja doskonałości
DS Podium Valgranges Automatic powraca, z nową, elegancką, antracytową tarczą o wyjątkowym dynamizmie i klasie. W identycznej, dużej, męskiej kopercie, jak w poprzedniej edycji, pracuje ten sam zaawansowany mechanizm Valgranges łączący wykwintną technologię i surowy sportowo-klasyczny design.

Zgodnie z wieloletnią tradycją marki CERTINA ten śmiały czasomierz będzie doskonałym dodatkiem potwierdzającym bezkompromisowy, dobry gust mężczyzny, który go założy.

Mistrzowskie zegarmistrzostwo CERTINY ma trzy słowa kluczowe: Styl, Niezawodność i Precyzję. Najnowszy chronograf szwajcarskiego producenta – DS Podium Valgranges – wyraża te fundamentalne zasady w najczystszej postaci. Designerzy marki śmiało wprowadzają innowację w swój wykuty przez lata, klasyczny i mocny styl, wzbogacając go elegancką antracytową tarczą z promienistym szlifem. Zegarek w imponującej kopercie o średnicy 44mm został wyposażony w automatyczny mechanizm z chronografem marki ETA, stworzony specjalnie z myślą o kopertach pokaźnych rozmiarów. Dzięki temu czasomierz jest bardziej wytrzymały, ale także prezentuje nietuzinkowy styl oraz może pochwalić się doskonałą precyzją.

Nowy DS Podium Valgranges to zgrabna kompozycja harmonijnie dopasowanych materiałów, struktur i detali. Szczotkowana powierzchnia stalowej koperty doskonale uzupełnia się z polerowaną powierzchnią pierścienia lunety z naniesioną skalą tachymetru. Pod szafirowym szkiełkiem z powłoką antyrefleksyjną po obu stronach, możemy podziwiać nową, antracytową tarczę z trzema, ozdobionymi specjalnym szlifem subtarczami. To liczniki stopera (12h i 30min) i mały sekundnik. Duży centralny sekundnik uzupełnia funkcje wbudowanego stopera, którego wskazania łatwo odczytać dzięki wykorzystaniu czerwonego koloru w oznaczeniach wskazówek. Główne wskazówki godzinową i minutową pokrywa warstwa substancji luminescencyjnej Superluminova, ułatwiająca odczyty w warunkach ograniczonego dostępu do światła. Nowy czasomierz jest wodoszczelny do 100m (10 barów) i ma zabezpieczoną koronkę zwieńczoną charakterystycznymi inicjałami ‘DS’.

DS Podium Valgranges Automatic ma przezroczysty dekiel odkrywający finezję i artyzm z jaką wykończony jest jego wyszukany mechanizm. ETA Valgranges wyznacza standardy jakości i precyzji w swojej klasie. To gratka dla miłośników wyjątkowych zegarków. Czasomierz będzie dostępny na brązowym pasku ze skóry z zabezpieczonym przyciskami  i zapięciem motylkowym.

Niezawodność, precyzja i innowacyjność charakteryzują filozofię Certiny od 1888 roku, od założenia firmy przez braci Kurth. W 1959 roku Certina opracowała swój słynny system zabezpieczeń Double Security, DS Concept, nadając swoim zegarkom wyjątkową wytzrymałość i nadzwyczajną wodoszczelność. Certina może pochwalić się wieloletnim zaangażowaniem w świat sportu, szczególnie sportu motorowego. Certina towarzyszyła w sukcesach takim wielkim gwiazdom jak Mike Doohan, Alex Crivillé, Petter Solberg, Sete Gibernau, Thomas Lüthi czy Robert Kubica, a także legendzie boksu Muhammadowi Ali. W 2005 roku Certina została Oficjalnym Partnerem zespołu BMW Sauber F1 Team. Certina jest marką Swatch Group, największej firmy zegarmistrzowskiej na świecie. Certina to lider na międzynarodowym rynku zegarków sportowych w przedziale cenowym od 700 do 4 600 zł. Firma ma swoje przedstawicielstwa w ponad 60 krajach.

Dane techniczne:

 

 • Mechanizm/funkcje: Szwajcarski Valgranges ETA 16 1/2”’, A07.231 Automatic Godziny, minuty, sekundy, mały sekundnik, data, licznik 12-godz, 30-minut, centralny 60-sekund
 • 27 kamieni
 • Ustawienie daty na godz 10.00
 • Koperta: Stal szlachetna 316L, Średnica 44 mm, Przezroczysty dekiel
 • Skala techymetru
 • Koronka: Zabezpieczona z monogramem ‘DS’
 • Wodoszczelność:  do 100 metrów (10 bar)
 • Szkło:  Szafirowe szkło z powłoką anty refleksyjną
 • Pasek: Skórzany, brązowy z zapięciem motylkowym
 • Cechy szczególne: System DS (Podwójnego Zabezpieczenia)
 • Referencje: C001.614.16.087.00