Fossil – historia marki

Powstała w 1984 roku firma Fossil, jako pierwsza amerykańska marka zmieniła podejście do przedmiotu jakim jest zegarek, przekształcając jego podstawową  funkcję – pomiar czasu, w kierunku gustownej ozdoby nadgarstka i stylowego, modnego dodatku.

Od samego początku istnienia Fossil zawsze był awangardowy, czy jeżeli chodzi o technologię, wybór materiałów czy też design.

 

 

Szybki rozwój firmy w latach 80′tych miał miejsce za sprawą ciekawych wzorów zegarków inspirowanych magazynami z lat 30′stych i 40′stych. Rozpoczynając biznes z 200 tyś dolarów, pod koniec lat 80′tych firma odnotowała obrót rzędu 20 mln dolarów.

 

W 2001 roku, Fossil zakończył operację nabywania trzech oddzielnych spółek położonych w Bienne, w Szwajcarii. Dzięki temu, Spółka uzyskała nowe możliwości produkcyjne, pozwalające na wdrożenie projektów do bardzo ważnego segmentu konsumenta, cechującego się z unikalnym, wyszukanym smakiem i miłością do precyzyjnych czasomierzy SWISS MADE. Szwajcarska infrastruktura stała się kluczem do uzyskania licencji na produkcję zegarków dla marki Burberry.

Fabryka Montres Antima SA, została dedykowana do obsługi tej marki, zajmując się produkcją, dystrybucją oraz marketingiem zegarków Burberry.