Informacje ogólne

Tissot, „Innowator z tradycjami” od założenia firmy w 1853 roku był marką wiodącą w dziedzinie innowacji z zachowaniem zasad zegarmistrzowskiego rzemiosła. Dziś Tissot jest członkiem Swatch Group – największego ze światowych producentów i dystrybutorów zegarków. 
Częścią filozofii marki jest doskonałość dostępna dla każdego. Żaden ze szwajcarskich producentów nie oferuje tak szerokiego i zróżnicowanego wyboru doskonałych jakościowo czasomierzy w tak atrakcyjnych cenach jak Tissot.. Jako oficjalny chronometrażysta i partner serii NASCAR®, AFL, CBA, MotoGP, Mistrzostw Świata w kolarstwie, szermierce i hokeju na lodzie, Tissot podkreśla swoją rolę w wyznaczaniu nowych standardów oraz istotne dla marki wartości – niezawodność, precyzję i zaangażowanie.
Celem Tissot jest oferowanie najnowocześniejszego design, technologii i materiałów w zegarkach wielu typów i na każdą okazję. Wielka popularność sportu na całym świecie oraz reakcje, jakie on wywołuje: emocje, pasja, energia i zaangażowanie fanów, czynią z niego idealną dla naszej marki platformę komunikacji i niesienia przesłania do największej możliwej publiki.
Sponsorskie programy, w które angażuje się Tissot bazują na dużym rozgłosie i publiczności do szaleństwa pasjonującej się swoją dyscypliną sportu.
Podstawowy program na rok 2009 zakłada udział Tissot w roli Oficjalnego Chronometrażysty i przygotowanie Oficjalnych Zegarków w 5 ważnych międzynarodowych dyscyplinach: MotoGP, NASCAR, hokeju na lodzie, kolarstwie i szermierce.
Także współpraca z ambasadorami marki będzie kontynuowana w 2009 roku. Kierowca IndyCar Danica Patrick, motocykliści MotoGP Nicky Hayden i Tom Lüthi, piłkarz Michael Owen będą dalej występować na najwyższym światowym poziomie w swoich dyscyplinach. Do ich grona dołączy kolejny utalentowany sportowiec, numer jeden draftu NHL 2008 Steven Stamkos z drużyny Tampa Bay Lightning – pierwszy w historii ambasador Tissot reprezentujący hokej na lodzie. Steven pojawia się w rodzinie Tissot w roku, w którym, w Szwajcarii odbędą się Mistrzostwa Świata w jego dyscyplinie.