NOWA DROGA ŻYCIA MIERZONA CZASEM.

Idziemy na ślub, potem na wesele, jako goście, więc nie odczuwamy stresu towarzyszącemu przyszłym małżonkom. Jednak jeszcze parę dni wcześniej byliśmy kłębkiem nerwów, zastanawialiśmy się jaki prezent wybrać? Czy będzie odpowiedni? Pieniądze w kopercie nie wchodzą w grę, to łatwizna, a my chcemy być oryginalni i  obdarowując Państwa Młodych wyjątkowym prezentem chcemy być przez nich zapamiętani. Kiedy pojawia się świetna koncepcja: eleganckie, nowoczesne zegarki, idealnie wpisujące się w luksusową uroczystość, babcia, ciocia, stanowczo protestują, umieszczając mierniki czasu na liście prezentów zakazanych. Brzmi to jak indeks ksiąg zakazanych, ale to czasy średniowiecza, a dziś mamy XXI wiek. Zatem dlaczego zegarki miałyby zdaniem babć zostać wykluczone z naszej listy? Bo zgodnie z panującym w ich przekonaniu przesądem, zegarki będą odmierzały czas do rozstania. Lista nieodpowiednich prezentów jest znacznie dłuższa, obejmuje m.in. noże, bo jako narzędzie ostre rozrywają miłość i zaufanie, buty, dają do zrozumienia obdarowanemu, że jego koniec jest bliski. Na szczęście, śluby naszych babć, cioć, są już daleko za nami, a młodzi ludzie dalecy są od archaicznego, wręcz zabawnego sposobu myślenia i z pewnością będą zadowoleni z  pary luksusowych zegarków.

Zegarki nie muszą wcale symbolizować rozstania, mogą być na przykład symbolem wspólnie spędzonego czasu, przypomnieniem jak ważna jest każda sekunda bliskości i dewizą życiową: by jak najwięcej chwil było wspólnymi chwilami. Odrzucając wszelkie zabobony i nadając rzeczom współczesnego znaczenia, zegarki staną się idealnym prezentem dla Młodej Pary, która od dnia ślubu będzie żyła wspólnym czasem. Małżonkowie rozpoczynają nowy etap w życiu, a zegarki będą przypominać im  o czasie, jaki jest jeszcze przed nimi. Kiedy wybiorą się w podróż poślubną czasomierz będzie czuwał, by nie stracili ani chwili przyjemności bycia razem, przypomni o poranku, by nie przegapili uroku dnia, poinformuje o pogodzie na zewnątrz, a także  zasygnalizuje powrót do rzeczywistości. Zegarki mogą stać się pamiątką przysięgi wiecznej miłości, podobnie jak obrączki. Poza tym zegarki w formie prezentu, nie zabijają magii, jak w przypadku koperty, której zawartość  zna każdy, zanim zapozna się z jej wnętrzem.

By zegarek miał służyć Młodej Parze przez długie lata powinien być solidny, by cieszył ich oko powinien odpowiadać ich gustom estetycznym, by go chętnie zakładali i nie rozstawali się z nim przez cały dzień powinien być dopasowany do ich temperamentu, stylu bycia, upodobań. Dlatego warto podpytać przyszłych małżonków o ich zainteresowania, zorientować się jaki jest ich styl ubierania się, jaki preferują sport, jaką kolorystykę akceptują, a jaką nie itd.

 

▀ Dla Państwa Młodych, będących tradycjonalistami, idealnym rozwiązaniem będą zegarki klasyczne, stylowe. Najlepiej na czarnym pasku, pasujące do większości ubrań.

▀Z kolei dla osób ceniących sobie zarówno tradycję, jak i postępowość, najlepszą opcją będą zegarki łączące klasyczny design z nowoczesnymi funkcjami.

▀Nie zapominajmy także, że szczególnie kobiety, ale i nierzadko mężczyźni, marzą o subtelnych, eleganckich dodatkach, które podkreślą ich wdzięk, zmysłowość. Warto rozważyć też opcję zegarka, będącego biżuteryjną ozdobą.

▀ Jeżeli Młoda Para to energiczny duet, który  każdy wolny czas spędza aktywnie, nie robiąc wyjątku w dniu własnego wesela, podczas którego zaraz po ceremonii ślubnej skaczą na bungee, a podróż poślubną planują jako  przygodę pełną wyzwań, odpowiednia będzie sportowa elegancja.

▀ Możemy mieć także do czynienia ze specjalistami w pewnej dziedzinie, np. żeglarstwa, narciarstwa, turystyki itp. wówczas będą wymagać od nas zegarków specjalistycznych, ułatwiających im wykonywanie ulubionych czynności.

▀ Zegarki srebrne, złote, to doskonały prezent dla Państwa Młodych, ceniących sobie szlachetne metale, ekskluzywne dodatki.

 

Bywa też i tak, że Para Młoda to ogień i woda, często jest tak, że przeciwieństwa się przyciągają, więc zegarki w takim samym stylu nie będą rozważane. Dziś, przy różnorodności ofert, nie będzie to jednak dla nas żadne wyzwanie. W dobie XXI w to zegarki dopasowują się do nadgarstka, a nie odwrotnie.