Ole Einar Bjørndalen: utytułowany sportowiec, sympatyczny ambasador

Ole Einar Bjørndalen - Ambasador Marki Certina Najbardziej utytułowany biatlonista w historii jest ambasadorem marki CERTINA od 2011 roku. Norweg Ole Einar Bjørndalen jest znany ze swojej niebywałej wytrwałości i precyzji. Kibice cenią go także ze względu na przyjacielską postawę i czarujący uśmiech, który zawsze mu towarzyszy. To połączenie cech idealne dla ambasadora CERTINA – jednej z wiodących marek zegarkowych na Półwyspie Skandynawskim.

Ole Einar Bjørndalen urodził się 27 stycznia 1974 roku w Drammen, w Norwegii, gdzie dorastał razem z dwoma braćmi i dwiema siostrami. Karierę sportową rozpoczął wcześnie, już w wieku dwunastu lat. Miłością do biatlonu zaraził go straszy brat Dag. Z czasem wspólnie z Dagiem i młodszym bratem Hansem Antonem założyli grupę “Team Bjørndalen”, która przez lata była filarem narodowej reprezentacji Norwegii.

Pierwszy raz w Mistrzostwach Świata Juniorów Ole uczestniczył w 1992 roku. Jego talent eksplodował rok później, gdy na tej samej imprezie Norweg wygrał trzy z czterech startów. W sezonie 1994/1995, a w szczególności na Mistrzostwach Świata 1995 w Antholz skupił na sobie uwagę środowiska, gdy w bardzo młodym wieku osiągnął czwarte miejsce w sprincie, tuż za podium. Zapowiadał się znakomicie. Potwierdził, że jego czas nadchodzi podczas imprezy zamykającej cykl Pucharu Świata, gdzie także był czwarty. Pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata Ole odniósł w styczniu 1996 roku, w Antholz.

Ole Einar Bjørndalen - Ambasador Marki Certina


Podczas Igrzysk Olimpijskich w Nagano, w 1998 roku, Ole wygrał swój pierwszy złoty medal olimpijski. Zajął pierwsze miejsce w sprincie. Do złota dorzucił także srebro w sztafecie. Później, w tym samym roku, Bjørndalen zdobył srebro w biegu na dochodzenie i drużynowe złoto w Mistrzostwach Świata. Wygrał również klasyfikację generalną Pucharu Świata.

Jednym z najbardziej udanych sezonów w karierze multimedalisty z Norwegii był rok 2002, gdy podczas startów w Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City Ole wywalczył cztery złote medale (Bieg indywidualny, Sprint, Bieg na dochodzenie, Sztafeta) oraz odniósł wiele innych prestiżowych zwycięstw w biatlonowych zawodach.

W kolejnych latach Bjørndalen dalej dominował nad konkurencją wygrywając liczne medale olimpijskie i zajmujące eksponowane miejsca na innych imprezach o randze światowej. Pięć razy wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata. W sezonie 2008/2009 poza zwycięstwem w Pucharze Świata na jego szyi zawisły cztery kolejne złote medale Mistrzostw Świata rozgrywanych w Korei.

Ole Einar Bjørndalen - Ambasador Marki Certina

Ole Einar Bjørndalen nie ma sobie równych w panteonie biatlonowych sław. Wspaniałymi występami przez lata zapewnił sobie dumny przydomek “Król Ole”. Sukcesy i charyzma tego wspaniałego sportowca przyczyniły się do gwałtownego wzrostu popularności biatlonu. Ponad 90 zwycięstw w biatlonowym Pucharze Świata i ważna wygrana w zawodach w narciarstwie biegowym sprawiają, że Ole jest jednym z głównych magnesów przyciągających ludzi do sportów zimowych.

Wytrzymałość i precyzja. Te wyrażenia najlepiej charakteryzują sportową karierę Bjørndalena. Doskonale pasują również do hierarchii wartości promowanych przez markę CERTINA. Ole to wspaniały sportowiec i bohater narodowy Norwegii. Jest bardzo popularny również w innych krajach regionu oraz w Rosji, Niemczech i w Polsce. CERTINA także cieszy się dużym zainteresowaniem w Skandynawii. Ma tam świetnie rozwiniętą sieć dystrybucji. Naturalny i swobodny styl Ole Einar Bjørndalena pasuje do wizerunku szwajcarskiego producenta zegarków. Dlatego, CERTINA już dziś cieszy się na myśl o długiej i owocnej współpracy z utytułowanym biatlonistą.

Ole Einar Bjørndalen - Ambasador Marki Certina

Niezawodność, precyzja i innowacyjność charakteryzują filozofię Certiny od 1888 roku, od założenia firmy przez braci Kurth. W 1959 roku Certina opracowała swój słynny system zabezpieczeń Double Security, DS Concept, nadając swoim zegarkom wyjątkową wytzrymałość i nadzwyczajną wodoszczelność. Certina może pochwalić się wieloletnim zaangażowaniem w świat sportu, szczególnie sportu motorowego. Certina towarzyszyła w sukcesach takim wielkim gwiazdom jak Mike Doohan, Alex Crivillé, Petter Solberg, Sete Gibernau, Thomas Lüthi czy Robert Kubica, a także legendzie boksu Muhammadowi Ali. W 2005 roku Certina została Oficjalnym Partnerem zespołu Sauber F1 Team. Certina jest marką Swatch Group, największej firmy zegarmistrzowskiej na świecie. Certina to lider na międzynarodowym rynku zegarków sportowych w przedziale cenowym od 700 do 4 600 zł. Firma ma swoje przedstawicielstwa w ponad 60 krajach.